
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 5 mm |
| Width | 4.4 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 16 |
| Height | 1.2 mm |
| Thickness | 1 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Frequency | 1 MHz |
| Output Current | 2.5 A |
| Output Voltage | 16 V |
| Max Supply Voltage | 100 V |
| Min Supply Voltage | 8 V |
| Threshold Voltage | 1.28 V |
| Operating Supply Current | 4.3 mA |
| Max Frequency | 2 MHz |
| Topology | Flyback |
| Switching Frequency | 600 kHz |
| Number of Outputs | 2 |
| Fall Time | 10 ns |
| Rise Time | 12 ns |
| Output Power | 600 W |
| Nominal Input Voltage | 100 V |
| Duty Cycle | 76 % |
| Max Duty Cycle | 76 % |
| Isolation | Non-Isolated |
| Output Type | Transistor Driver |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tube |
| Function | Step-Up/Step-Down |
| Max Input Voltage | 100 V |
| Min Input Voltage | 13 V |
Stock: 10
Distributors
pcbx
Unit Price$3.30787
Ext.Price$3.30787
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.30787 | $3.30787 |
| 10 | $2.83190 | $28.31900 |
| 25 | $2.69238 | $67.30950 |
| 50 | $2.55973 | $127.98650 |
| 100 | $2.43362 | $243.36200 |
| 300 | $2.31372 | $694.11600 |
| 500 | $2.19973 | $1099.86500 |
| 1000 | $2.09142 | $2091.42000 |
